Kiralık Yazılımların Avantajları

Kiralık yazılımların en iyi avantajları ise, son güncelleştirmeler ve yükseltmelere erişebiliyor olmanız ve ekstra para ödemiyor olmanızdır.Kiralık yazılımların avantajları nelerdir?

İşletmenizi dijital dönüşüm sürecine hazırlamak ve teknolojinin ön gördüğü bütün fırsatlardan yararlanmak kolay iş, fakat bu sırada maliyetleri ve süreçlere yapılan harcamaları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Özellikle küçük işletmeler için kiralık yazılımlar, tasarrufun kapılarını açmaktadır.

“Kiralama” kötü bir kavram olarak beyinlerde yer edinmiş olsa da, bazen satın almadan daha iyi sonuçlar doğurabilir. Bir yazılımı bir kere satın alırım, bir ömür kullanırım düşüncesi sizi esir almış olabilir. Bu düşünce ise sizi, yeniliklerin getirdiği faydalardan ve aklınıza gelmeyecek tasarruflardan alıkoyabilir. Bunu, bir aracı bir iş için kullanmakla, o iş için satın almak gibi düşünebilirsiniz. Büyük firmalar, kiralık araç filolarıyla, arabaları satın almak yerine kiralayarak masraflarını büyük ölçüde düşürürler. Böylece, sadece ihtiyaç duydukları an o araçları kiralayarak, o anı karşılayan harcamalar gerçekleştirirler. 

Sizin için de bu tür durumların sıklıkla yaşandığı düşünülebilir. Örneğin; bir iş zekası çözümü, satın-alma yazılımları veya dijital pazarlama çözümleri içeren yazılımlara belirli bir süre için ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu süre eğer çok uzun bir zaman zarfını içermiyorsa, o yazılımı bütünüyle satın almak yerine, kiralayarak masraflarınızı düşürebilirsiniz. Bu avantajlardan detaylıca bahsetmek gerekirse şu avantajlar sizi karşılayacaktır;

Yeni yazılım, ön ödemeli maliyetler getirir, ancak kiralık yazılımlar daha düşük ödemeler demektir. Yazılımlara, ihtiyaca göre farklı kullanım alanlarında ihtiyaç duyulabilir. Projeden projeye göre de bu kullanım dalgalanabilir. Sürekli yazılımlar (yazılımı lisanslı satın aldığınızda) maliyet açısından size ek masraflar doğurabilir. Bu durumda, kiralık yazılımlar gerek teknik destek, gerek ek ihtiyaçlar doğrultusunda daha avantajlı olacaktır. Esneklik, sizin için bir başka avantajdır. Sadece kullandığınız zaman ödeme yapma olanağı, size sağlanan bir kolaylıktır. Gerekli eklemelerin veya fonksiyonların değiştirebilmesi ve yerine yeni ihtiyaçların konulabilmesi de başka bir artıdır. Kiralık yazılımları kullandığınızda, projenize bunu gider olarak yansıtabilirsiniz. Böylece çeşitli muafiyetler doğabilir. Müşterilerinize, yazılım erişimi maliyeti iletmeniz de sizi daha iyi bir konuma taşıyacaktır. Bir maliyetten ziyade, bir gider olarak düşünülebilir. Kiralık yazılımların en iyi avantajları ise, son güncelleştirmelere ve yükseltmelere erişebiliyor olmanız ve ekstra para ödemiyor olmanızdır. Eğer, küçük bir işletmeyseniz bu size uzun vadeli tasarruf sağlayabilir. Sürekli yazılımlar için temel destek planları bulunurken kiralık yazılımlarda, ek destekler ve yükseltme seçenekleri bulunabilir. 

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör